WIZYTACJA W RIJECE (CHORWACJA)

Siostra Angela Marie, przełożona generalna, razem z siostrą Speranzą odwiedziły naszą wspólnotę w Rijece w Chorwacji w dniach 14–20 kwietnia 2026 roku.

Od września 2025 roku cztery siostry – Teresilla, Gabriela, Dominika i Anna Maria – mieszkają u chorwackich Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Rijece. Dzięki ich dużej gościnności mogą poznawać Kościół w Chorwacji, lokalną kulturę i uczyć się języka, co teraz jest ich głównym zadaniem.

Rijeka jest dla nas miejscem przejściowym. Tak jak Trsat, część Rijeki nazywana chorwackim „Nazaretem”, gdzie według tradycji Święty Domek Maryi zatrzymał się na trzy lata przed przeniesieniem do Loreto, tak i nasze siostry są tu tylko na pewien czas – w drodze do kolejnego miejsca, którym w przyszłości będzie Pula.